Fotorelacja z UxCamp Europe 2015!

UxCamp w Berlinie- jedno z największych wydarzeń UXowych w Europie. Oczywiście nie mogło nas tam zabraknąć :)


2 dni konferencji, ponad 500 uczestników, 10 równoległych ścieżek i w sumie około 100 wystąpień. Jednym słowem- wow! Poniżej przedstawiamy fotorelację z naszego wyjazdu.Jednym ze sponsorów tegorocznego UX Campu w Berlinie była Uxeria. Oprócz oczywistych udogodnień jakimi jest np. uczestnictwo w evencie, mogliśmy między innymi podzielić się również naszymi gadżetami. Jak już pewnie wiecie, gifty mamy bardzo fajne, a cały czas pracujemy nad nowymi. Zapalniczki przyszły w ostatniej chwili, smycze zresztą również. Długopisy i całą resztę mieliśmy akurat na stanie, więc z tym nie było problemów :) Przed wyjazdem zorientowaliśmy się jednak, że mamy całą masę giftów i brak przedmiotu do którego je włożymy. No bo co z tego, że mamy 300 długopisów skoro trzeba będzie je położyć na ziemi… Przypomina to trochę naszą historię z wersja angielską strony głównej, gdzie wszystko było działające, przetłumaczone i bajeczne, a zapomnieliśmy o fladze zmieniającej język ;) Ale udało się! Przed zamknięciem sklepów, dzień przed wyjazdem kupiliśmy miski, które tym razem nie stłukły się na pierwszym zakręcie (tutaj przestroga dla startupów- szklane miseczki np. na słodycze, mogą potłuc się w samochodzie co czasem skutkuje poranionymi palcami oraz zakrwawionym rollupem i stoiskiem- z doświadczenia mówimy- plastikowe miseczki górą).


I wyruszyliśmy :)

uxeria_1
uxeria_2


Okazało się, że pokoje w hotelu wyglądają rzeczywiście tak jak na Bookingu. Widok z nich jest jednak inny…

uxeria_36


Co ciekawe w naszej hotelowej łazience można było również znaleźć warzywne mydło :)

uxeria_37


Berlin

uxeria_21

uxeria_50

uxeria_39

uxeria_51

uxeria_3
Pierwszy dzień eventu

Pierwszy dzień konferencji był bardzo ekscytujący. Na miejscu byliśmy przed wszystkimi, dzięki czemu mieliśmy możliwość podziwiania pięknych industrialnych wnętrz.

uxeria_32

uxeria_34

uxeria_33

uxeria_35


Gifty zaczęły znikać w zastraszającym tempie już podczas rejestracji :)

uxeria__36

uxeria_14

uxeria_15


Nauczeni doświadczeniami z UxCampu w Gdyni, wiedzieliśmy już, że aby dostać się na tablicę z wystąpieniami, należy wykazać sie szybkością, zręcznością i sprytem. Trzeba mieć również bardzo dobrze przemyślany tytuł oraz zapowiedź. Czemu? Na UxCampie w Berlinie było 10 ścieżek oraz 5 podziałów godzinowych. Mnożąc to otrzymujemy 50 wystąpień ekspertów z branży UX dziennie (plus wystąpienie Erica Reissa jako keynote speakera). Aby uczestnik konferencji wybrał nasz wykład, należy się wyróżnić- speech zapowiadający wystąpienie powinien być catchy, sexy i wow (oraz oczywiście merytoryczny :)) Nam się to udało.

uxeria_4

uxeria_5

uxeria_8


A teraz kilka słów o wystąpieniach innych. Te na których byliśmy, były niezwykle interesujące i ogromnie żałujemy, że nie mogliśmy udać się na wszystkie (najbardziej cierpimy, że przegapiliśmy prezentację Rolfa Molicha). Podczas konferencji zdarzały się również perełki. Filmik z końcówki wystąpienia Holgera Eggerta można obejrzeć poniżej. Na pewno po pierwszych nutach domyślicie się, jaka piosenka została przerobiona.


Wspaniałe było również wystąpienie Erica Reissa, który w swojej prezentacji umieścił nasze zapalniczki! Dziękujemy ogromnie! Szczególnie zapadło nam w pamięci również hasło- Creativity is not what you do, but how you think!

uxeria_10

uxeria_11


Prezentacja Erica.

uxeria_45

uxeria_46

uxeria_47
Afterparty

Jak przed każdym afterem, warto było zrobić swojego bifora :) Dzięki temu na wcześniej wspomniane schody spojrzeliśmy zupełnie z innej perspektywy.

uxeria_22

uxeria_44

uxeria_23

uxeria_24

uxeria_26

uxeria_16

uxeria_17

uxeria_18

uxeria_19
2 dzień konferencji

Drugi dzień konferencji upłynął równie ekscytująco jak pierwszy. Seria inspirujących wystąpień, ciekawy atrakcji i pysznych wurstów.

uxeria_7

uxeria_9

uxeria_13

uxeria_48

uxeria_20

uxeria_27


Podróż powrotna do Warszawy obfitowała w zmęczenie co zapewne można zauważyć na zdjęciach :)

uxeria_28

uxeria_29

uxeria_30

uxeria_31

uxeria_32
I tak nasz wyjazd dobiegł końca. Bardzo dziękujemy i gratulujemy organizatorom- Henning Grote, Ludwig Gatzke, Luzi Beyer, Stefan Freimark, Tom Allison, Thomas Kuber, Clive Lavery. Ogromna skala wydarzenia, mnóstwo merytorycznej wiedzy i nowinek oraz wiele ciekawych, inspirujących ludzi. Na pewno za rok też się pojawimy!
Prezentujemy również kilka wpisów o Uxerii, które zauważyliśmy :)


Komentarze

Liczba komentarzy:

Bądź pierwszy i zostaw swój komentarz.

Chcesz, byśmy pomogli lepiej poznać Twoich Klientów?
Umów się na darmową poradę

Małgorzata Traczyk

Absolwentka Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej na kierunku Społecznej Psychologii Internetu Komunikacji oraz Szkoły Głównej Handlowej na kierunku Zarządzanie Produktami i Usługami. Obecnie Product Manager w Uxerii. Poprzednio zajmowała się projektowaniem aplikacji mobilnych, a następnie zdalnymi badaniami z użytkownikami na stanowisku UX Specialist w Fundacji Obserwatorium Zarządzania. Członek grupy roboczej Usability (IAB). Prywatnie fanka podróży, kina i przeróżnej muzyki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>