Badania Online czyli tajna broń marketera – nagranie z webinarium

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia nagrania z webinarium prowadzonego przez Igora Farafonowa, pt. Badania Online czyli tajna broń marketera.

1. Pierwsze wrażenie – 5 sekund do decyzji o zakupie

Dowiesz się, jak nasz mózg przyswaja informacje w ciągu pierwszych 5 sekund. Sekunda po sekundzie zweryfikujesz, jak formułuje się jego myślenie, jak poznawczo interpretuje widzianą kompozycję.
Umiejętne stosowanie teorii pierwszych pięciu sekund może również pomóc w biznesie: zarówno w kontekście budowy stron czy prezentacji animowanych reklam (wideo, kreacje).
Igor wskazuje, jak wykorzystać aspekty poznawcze w naszym biznesie i jak za pomocą badań skutecznie weryfikować pierwsze wrażenie na naszej reklamie lub stronie www. Poznasz pytania, jakie warto zadać po pierwszych 5 sekundach oglądania ekspozycji; dowiesz się, jak interpretować odpowiedzi Respondentów.

2. Czego potrzebują Twoi klienci – insight konsumencki

W trakcie tej części poznasz ogólne statystyki dotyczące doświadczeń użytkowników. Dowiesz się również, jak je interpretować i uzupełniać wnioskami wynikającymi z codziennych badań. Na podstawie zaprezentowanego case study poznasz, jak badając mailingi Neckermanna udało nam się zwiększyć konwersję o 62%.

3. Jak skutecznie obronić swój pomysł?

W ostatniej części prezentacji Igor pokaże również, jak nasze badania mogą mieć wpływ na decyzje projektowe, które podejmujemy. W trakcie codziennej pracy kluczowa jest umiejętność sprawnego prowadzenia projektów – a częstym problemem jest decyzyjność, która wymusza na nas generowanie dziesiątek różnych wersji i realizacja wielu iteracji.
Profesjonalne podejście do realizowanych projektów oparte jest na idei stałej weryfikacji swoich projektów – stąd też całkowicie ściąga problem decyzyjności z szefa. Jedynym decydentem naszego projektu staje się Klient.

Komentarze

Liczba komentarzy:

Bądź pierwszy i zostaw swój komentarz.

Chcesz, byśmy pomogli lepiej poznać Twoich Klientów?
Umów się na darmową poradę

Małgorzata Traczyk

Absolwentka Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej na kierunku Społecznej Psychologii Internetu Komunikacji oraz Szkoły Głównej Handlowej na kierunku Zarządzanie Produktami i Usługami. Obecnie Product Manager w Uxerii. Poprzednio zajmowała się projektowaniem aplikacji mobilnych, a następnie zdalnymi badaniami z użytkownikami na stanowisku UX Specialist w Fundacji Obserwatorium Zarządzania. Członek grupy roboczej Usability (IAB). Prywatnie fanka podróży, kina i przeróżnej muzyki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>